Rubriky
ebay ebay česky eBay v češtině Jak nakupovat na eBay

Jak nakupovat na eBay

Pokud chcete nakupovat a mít veliký výběr různých produktů na jednom portálu, je eBay přesně pro vás, vyberete si zde nejen elektroniku, ale také oblečení různých značek a sběratelských kousků. Internetový obchod eBay patří na trhu mezi největší akční síň na celém světě. Jak nakupovat na eBay ví však jen málokdo.

Jak nakupovat na eBay a čemu se vyvarovat?

  • Výběr zboží – internetové stránky eBay nejsou uzpůsobeny českému jazyku, nicméně většina překladačů je automaticky nabízí k překladu, pokud překlad odsouhlasíte, máte nejen k dispozici českou verzi, ale také máte automaticky ceny převedeny na české koruny, nemusíte tak zjišťovat aktuální hodnoty amerických dolarů a cenu jednotlivých produktů.
  • Jestliže máte přesný přehled, co chcete nakupovat, stačí zboží najít ve vyhledávači. Pokud se chcete nejprve podívat, stačí vybrat kategorii – móda, sběratelství, domácnost a zahrada, elektronika a sport, posléze si projdete jednotlivého zboží dané kategorie.
  • Registrace – je-li váš obchod na eBay první, budete muset provést registraci, která po vás bude vyžadovat osobní údaje – celé jméno, e-mail a telefonní číslo (funguje pro lepší zabezpečení účtu, ale také pro dopravce).
  • Fakturační údaje – po výběru zboží budete muset pro dokončení objednávky zadat dodací adresu, aby vám mělo zboží kam přijít, ale také zvolit způsob platby.
  • Závěr objednávky – po objednání vám přijde rekapitulace vaší objednávky, je-li všechno v pořádku, potvrdíte a přejdete k samotnému zaplacení.
Jak nakupovat na eBay

Čemu věnovat pozornost při výběru zboží na eBay

Jak nakupovat zboží na eBay jsme si v základu vysvětlili, jak ale nakoupit to správné zboží, když si ho nemůžete osahat? Je dobré tedy věnovat pozornost následujícím bodům:

  • Hodnocení – hodnocení probíhá ve dvou variantách. Můžete si prohlédnout hodnocení jednotlivého produktu, ale také hodnocení daného obchodu, ze kterého budete nakupovat.
  • Velikost – při výběru jednotlivého zboží si dostatečně dobře pohlídejte velikost oblečení. Každý obchod má jiné číslování, proto je dobré prostudovat tabulku rozměrů. Zároveň si také prohlédněte barvu, kterou jste zvolili.
Přečtěte si také:  Jak fungují nákupy a prodeje na eBay

  • Doprava a doba dodání – obchody si určují dopravu podle svého, záleží na dopravci a velikosti vašeho nákupu, ať už cenového, tak rozměrového. Některé obchody nabízí dopravu zdarma jako bonus, pravdou však zůstává, že je většinou každé zboží navýšeno o mírnou částku, aby se jim tento bonus vyplatil. S výběrem dopravce také úzce souvisí doba dodání, musíte především počítat s tím, že neobjednáváte z českého e-shopu, takže dodání do 1-2 dní nepřipadá v úvahu.
  • Způsob platby – zboží budete muset zaplatit již při objednávce, nikoli dobírkou až při předání balíčku, čemuž někteří zákazníci dávají přednost. Na eBay můžete platit platební kartou, ale nyní i přes službu PayPal.cz, podrobnosti každé platby si vždy můžete přečíst při výběru varianty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *